FRANTSIISIMISE 9 EELIST

FRANTSIISIMISE 9 EELIST

Järgnevalt oleme välja toonud 9 peamist frantsiisimise eelist:

  1. Kapital

Vähene kapital on tänapäeva väikeettevõtete arengu peamiseks takistuseks. Siinkohal pakub frantsiisiäri suurt eelist, võimaldades laieneda madala riski ja maksumusega. Kuna frantsiisivõtja kasutab äri avamiseks oma enda kapitali, võimaldab see ettevõttel areneda tänu teistelt tulevatele ressurssidele ilma vajaduseta võtta laene. Lisaks sellele allkirjastab rendilepingu frantsiisivõtja, mis annab ettevõttele võimaluse laieneda ilma tingimuslike kohustusteta.

  1. Motiveeritud juhtimine

Teiseks komistuskiviks võib ettevõtjate jaoks osutuda kuudepikkune heade juhtide otsimine ja väljakoolitamine, mille tulemuseks võib ühel hetkel olla nende lahkumine või äraostmine konkurentide poolt. Frantsiisiäri aitab seda probleemi vältida, sest keegi ei ole paremini motiveeritud kui isik, kes on sinu ettevõtte edusse materiaalselt investeerinud. See tagab ühtlasi ka pikaajalise pühendumise ja parema juhtimiskvaliteedi, sest frantsiisivõtja ei ole töötaja, vaid ka ise omanik.

  1. Kasvukiirus

Mõnede ettevõtjate jaoks võib frantsiisiäri olla ainsaks viisiks, kuidas tagada turul juhtpositsioon, enne kui konkurendid pildile ilmuvad, sest frantsiisivõtja juba täidab suuremat osa neist ülesannetest. Frantsiisiäri ei paku frantsiisiandjale mitte ainult finantsvõimendust, vaid võimaldab mõjutada ka inimressursse. Samuti võimaldab frantsiisiäri konkureerida palju suuremate ettevõtetega, mistõttu saavad nad turge küllastada juba enne, kui teised reageerida jõuavad.

  1. Personalitöö

Frantsiisiäri võimaldab frantsiisiandjal tegutseda efektiivsemalt väiksema organisatsiooniga. Kuna frantsiisivõtjad võtavad suurema osa ülesannetest enda kanda, võimaldab see frantsiisiandjal saada hakkama väiksema personaliga.

  1. Järelevalve lihtsus

Frantsiisiandja ei ole vastutav üksuste igapäevase juhtimise eest. Kõik kohustused lasuvad frantsiisivõtjal. Ühtlasi tähendab see ka seda, et frantsiisivõtja otsused näiteks seoses töötajate leidmise, nende asendamise, rahaliste kulutuste või palgaküsimustega ei mõjuta sind ega sinu tulusid.

  1. Suurenenud kasumlikkus

Kuna frantsiisivõtja tegeleb nii asukoha valimise, rendilepingute, kohaliku turu, värbamise, koolitamise, raamatupidamise, palgaarvestuse ja paljude muude inimressursse puudutavate küsimustega, ei pea frantsiisiandja ennast selle kõigega enam siduma. Selle tulemuseks on ühtlasi ka suurem kasumlikkus.

  1. Paremad hinnangud

Kombinatsioon kasvukiirusest, suurenenud kasumlikkusest ja organisatsiooni paremast võimekusest aitab võtta arvesse asjaolu, et frantsiisiandjaid hinnatakse kõrgemlt kui teisi ettevõtjaid. Seega, kui hakkad ühel hetkel oma äri müüma, võib asjaolu, et oled edukas frantsiisiandja, kes on loonud laiaulatusliku kasvumudeli, olla sinu tugev eelis.

  1. Järelturgudele sisenemine

Tavaline frantsiisivõtja ei ole sarnases asukohas mitte ainult võimekam looma suuremat tulu kui juht, vaid hoiab paremini silma peal ka kuludel. Kuna frantsiisivõtjal on tõenäoliselt teistsugune kulustruktuur kui sinul frantsiisiandjana, võib ta juhtida üksust ka kasumlikumalt. See loob sulle frantsiisiandjana paindlikkuse kaaluda turge, mille kasum võib olla marginaalne. Kui sinu strateegia hõlmab lisaks frantsiisi arendamisele ka ettevõtte üksuste loomist, ei pruugi sinu kapital võimaldada avada soovitud määral üksusi. Frantsiisiandja võib aga tegutseda turgudel, millel tegutsemist sina täna ei kaaluks.

  1. Väiksem risk

Tavaliselt lasub frantsiisiärisse investeerimise vastutus frantsiisivõtjal. See säästab sind värbamise, seadmete soetamise, vajaliku kapitali ja asukohaga seotud riskidest. Juristid võivad soovitada luua riskide maandamiseks ka täiendav juriidiline isik, mille raames frantsiisiandjana tegutseda. Kuna frantsiisiandjaks saamisega seotud kulud on tihtipeale väiksemad kui uue üksuse avamise või uuele turule sisenemise puhul, vähendab ka see sinu riske. See loob võimaluse asutada tuhandeid üksusi minimaalse investeeringu ja omakapitali vajadusega.

Franchising EE

Loe teisi artikleid